Dotace na kotle a uhlí

Dotace na kotle 2016


Díky dotacím na kotle 2016 můžete vyměnit Váš stávající nevyhovující kotel na pevná paliva za nový ekologický a nízkoemisní kotel. TOPMAX Teplice se zaměřuje na distribuci a prodej ekologických kotlů na tuhá paliva, které splňují ty nejvyšší standardy kvality a jsou tak pro tzv. kotlíkové dotace 2016 vhodné. Dotace na kotle 2016 jsou způsobem jak ušetřit značnou část finančních prostředků při rekonstrukci Vašeho rodinného domu.

Prohlédněte si náš sortiment dotačních kotlů a vyberte si ten pravý pro Vás!
 

Výše dotací na kotle 2016

 • 70 % pro kotle na uhlí
 • 75 % pro kombinované kotle na uhlí a biomasu, pro plynové kondenzační kotle
 • 80 % pro kotle na biomasu, pro tepelná čerpadla


Dalších 5% můžete získat v oblastech se zhoršenou kvalitou ovzduší. Výši jednotlivých dotací na výměnu kotle, mohou jednotlivé kraje či obce navýšit až na 100% způsobilých výdajů! Výše dotace může dosáhnout až 150 000 Kč.

Podmínky získání dotace na kotel 2016


Dotace na kotle 2016 slouží k výměně stávajících zdrojů tepla na tuhá paliva, které již nesplňují současné ekologické předpisy a normy. Rodinný dům musí spadat do třídy energetické náročnosti budovy typu „C“. Pokud Váš dům do této kategorie nespadá, je nutné provést jednoduchá mikro energetické opatření. Nový kotel musí splňovat normu Ekodesign. TOPMAX Teplice nabízí kotle přímo určené pro tzv. kotlíkové dotace 2016. Instalace zdroje tepla musí být provedena certifikovanou osobou a k získání dotace je nutno správně vyplnit přihlášku podle konkrétních podmínek příslušného kraje.

Společnost TOPMAX Teplice je Vám připravena pomoci s kompletním vyřízením dotačního řízení!

Kontaktní formulář
 

Co patří mezi způsobilé výdaje?


Mezi tzv. způsobilé výdaje pro dotace na kotle 2016 patří zejména stavební a topenářské práce s realizací topné soustavy, dodávky a služby bezprostředně související s pořízením nového kotle a výdaje na realizaci tzv. mikro energetických opatření do maximální výše 20 000 Kč. Celková výše způsobilých výdajů může být až 150 000 Kč.

Mikro energetická opatření

 • zateplení střechy a půdních prostor
 • zateplení stropu či podlahy a dílčí zateplení dalších konstrukcí
 • oprava fasády
 • dílčí výměna oken
 • výměna vstupních a balkonových dveří
 • instalace těsnění oken a dveří, výměna zasklení starších oken
   

Kotle na dotace 2016


TOPMAX Teplice do své nabídky zařadil automatický kotel TOP EKO II, jenž má jako jediný kotel na českém trhu schválené předepsané palivo v kombinaci černé uhlí, hnědé uhlí a pelety s vysokou účinností spalování až 93,5%. Ke kotlům TOPMAX získáte pomoc s vyřízením dotačního řízení na „kotlíkové dotace 2016“, zajištění dotace na uhlí ve výši 6 000 Kč a věrnostní slevu na uhlí z Ledvic.

Kotle TOPMAX jsou certifikovány na 5. emisní třídu a splňují normu Ekodesignu nutnou pro získání dotace na kotle 2016.

Kontaktní formulář

 


Dotace na uhlí z Ledvic a jak ji získat?


Vaše jedinečná příležitost jak topit moderně, ekologicky a levně!

 

Zároveň s Kotlíkovou dotací můžete k nákupu nového kotle a po jeho následné montáži získat nyní i dotaci na Bílinské uhlí z Ledvic od producenta tohoto oblíbeného, nízkosirnatého hnědého uhlí - Severočeských dolů a.s. Chomutov (dále jen „SD“).

 

Jak topit levně a zároveň získat dotaci na uhlí z Ledvic?

 

Pokud si pořídíte v roce 2016 nový kotel v rámci Kotlíkové dotace či případně jakýkoliv nový kotel na pevná paliva 3., 4. nebo 5. emisní třídy (automatický i na ruční přikládání), který bude mít předepsané palivo hnědé uhlí, můžete k němu nyní získat dotaci na Uhlí z Ledvic ve výši 6.000 Kč.  

Jak získat dotaci na Bílinské uhlí z Ledvic v celkové výši 6 000 Kč?

 

1. Zakupte si nový kotel na pevná paliva 3., 4. nebo 5. emisní třídy s předepsaným palivem hnědé uhlí. 

2. Proveďte nákup min. 3t Bílinského uhlí z Ledvic (druh Ořech1, Ořech2 nebo Kostka) u:

 • Prodejce oceňeného známkou SD a.s. - svého prodejce najdete na www.TopímChytře.info
 • nebo na e-shopu OK Paliva

 

Tím Vám vznikne možnost požádat a získat již v roce 2016 dotaci 3 000 Kč a následně v roce 2017 další dotaci 3 000 Kč na Váš nákup Bílinského uhlí z Ledvic.

 3. Vyplňte ŽÁDOST o finanční podporu na nákup Bílinského uhlí spojenou s výměnou ekologického kotle na hnědé uhlí (žádost je třeba vytisknout OBOUSTRANNĚ) nebo nás v případě potřeby kontaktujte na infolince 733 591 212 - rádi Vám poradíme a pomůžeme.

 

 

K žádosti o dotaci na Bílinské uhlí z Ledvic je nutno přiložit:

 

 • Kopie daňových dokladů o nákupu kotle a Bílinského uhlí u nás,
 • Fotografii svého nového kotle napojeného na otopnou soustavu.

 

Vše odešlete doporučeně na adresu: 

 

Severočeské doly a.s.

Odbor podpory obchodu

Ulice 5. května 213

418 29 Bílina

 

Kontaktní formulář

 

Nabídka:

Thajské masáže v Praze?

V dnešním uspěchaném světě je těžké najít si čas na odpočinek. To vede k nahromaďování stresu a může skončit až zdravotními komplikacemi. Thajské masáže v Praze Vám od stresu pomohou, uvolní tělo i mysl. Vyzkoušejte thajské masáže co nejdříve!

Novinky

(12.09.2017)

Mobilní udírna

 Mobilní udírna se vzdáleným topeništěm   K uzení masa, ryb, klobás a ostatních potravin a to horkým nebo studeným kouřem

číst dále

(23.01.2017)

Kotlíková dotace v roce 2017 v Ústeckém kraji

Ústecký kraj v současné době připravuje vyhlášení 2. Výzvy Ústeckého kraje na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva (kotlíková dotace). Na základě žádosti Ústeckého kraje došlo k navýšení fi

číst dále

Kontakt

CODIN plus s.r.o.
Dr. Vrbenského 2874/1
CZ 415 01 Teplice
CZ tel: 608 929 636
602 282 503
DE tel: +49 176 385 520 43
+420 608 955 320
Email: info@topmax-teplice.cz